Naše služby

Video reklama pro sociální média

Social Media
Generální ředitel společnost Hootsuite Ryan Holmes uveřejnil na svém profilu v síti LinedIn  šest způsobů, jak pomocí reklam v sociálních médiích rozšířit vaši firmu . Zde jsou jeho tipy.

 

 1. Využijte bezplatné sociální média k beta testování placených reklam

Je pravděpodobné, že každý den přidáváte obsah na Facebook, Twitter  a Instagram – a možná i LinkedIn a SnapChat. Některé z těchto příspěvků budou mít následovníky, jiné nebudou. Sledujte, které příspěvky jsou kliknuty, oblíbené, sdílené a komentované. Tyto příspěvky jsou pak nejlepšími kandidáty pro reklamu.

 1. Využijte funkce cílení

Tradiční reklamy jsou mnohdy neúčinné. Jednou z mnoha přínosů reklamy na sociálních médiích je to, že sociální platformy nabízejí velmi účinné schopnosti zaměřit se na řešení tohoto problému. Využijte tohoto velmi užitečného cílení pro větší efektivitu reklamy.

 1. Opakujte reklamy často

I když se to zdá nepříjemné když vidíte tutéž televizní reklamu v každé reklamní přestávce, opakování je efektivní způsob, jak poslouchat zprávy doma pomocí jednosměrné komunikace. Ale na reklamních kanálech, kde je klíčové zapojení uživatelů a reklamy se zobrazují přímo v jejich kanálech uživatelů, je čerstvý obsah to, oč tu běží. Proto nadměrně se opakující zasílání zpráv může skončit tím, že více ztratíte, než získáte. Odborníci na tuto problematiku zjistili, že nejlepší praxe je střídání reklam každé tři až pět dní.

 1. Otestujte text a obrázky používané ve vašich reklamách na malých vzorcích

Jednou ze skvělých ctností sociálních reklam je okamžitá zpětná vazba. Můžete posoudit účinnost sponzorovaného příspěvku během několika minut a sledovat pokročilé analytické zprávy. Nejlepším postupem je vyzkoušet několik verzí reklamy s malým publikem, abyste zjistili, co funguje nejlépe, a pak použijte v hlavní kampani vítěznou reklamu.

 1. Pochopte, jak se reklamy prodávají v různých sítích

Nezapomeňte, že udržování rozpočtu reklamy pro sociální média pod kontrolou znamená přemýšlet o tom, zda vytváříte reklamní kampaň založenou na zobrazeních nebo zakázkách.

 1. Navrhujte reklamy s ohledem na mobilní zařízení

Více než 80 procent uživatelů v roce 2016 přistupovalo  k sociálním médiím na sociálních sítí  pomocí mobilního zařízení. To znamená, že většina reklam je zobrazována právě mobilních zařízeních. Vaše mobilní reklamy by proto měly být speciálně navrženy pro malou obrazovku a obsahovat obrázky, které lze snadno prohlížet na kapesním zařízení.

A právě v tomto je naše specializace. Vyrobíme Vám opravdu kreativní animovanou reklamu, ve formátu „Na výšku“ které má až devětkrát více dokončených zobrazení než horizontální video reklamy. Vertikální video totiž převezme celou obrazovku uživatele, což jej motivuje, aby otevřel reklamu a získal tak plný audiovizuální zážitek. U horizontálních videí může mobilní uživatel stále vidět další novinky a příspěvky pod vaší reklamou což odvádí jeho pozornost. Teprve s využitím vertikálního videa je možné je plně ponořit, se 100% pozorností na vaši reklamu – a to i na několik sekund.

Sociální média a reklama

Není žádným tajemstvím, že se digitální reklama stala klíčovou součástí většiny marketingových kampaní. A pravděpodobně také není překvapením, že Facebook je jedním z největších hráčů v oblasti digitální reklamy, což naznačuje, že reklama v sociálních médiích je přední a středovou součástí digitálního reklamního světa.
Příjmy z reklamy Facebooku byly ve třetím čtvrtletí roku 2016 více než 6,8 miliardy USD. Ale ani ostatní sociální sítě nejsou pozadu, protože Twitter ve stejném období přináší 545 milionů dolarů do příjmů z reklamy. Společnost Snapchat v roce 2016 utržila 367 milionů dolarů z reklamy poté, co spustila reklamní platformu před více než rokem. Celkové výdaje na sociální reklamu v roce 2016 by měly dosáhnout 32,97 miliardy dolarů. Pokud jde o návratnost investic, více než 95 procent manažerů sociálních médií tvrdí, že společnost Facebook nabízí nejlepší návratnost, po níž následují Twitter a Instagram.

Co je reklama v sociálních médiích?

Jednoduše reklama v sociálních médiích je jakýkoli placený obsah v síti sociálních médií. Možnosti vycházejí z jednorázového povýšení jakéhokoliv příspěvku na placenou reklamní kampaň. Každá sociální síť pak nabízí různé možnosti (viz dále).

Facebook a Video reklama

Typy reklam – podpora Vertikálního videa

Facebook – Vertikální videa podporuje,  publikuje bez černého ohraničení, požadovaný poměr stran závisí na cíli kampaně, ale obvykle pracuje 16: 9.

 • Video reklama má obecně stejné možnosti fotografická reklama. Požadovaný poměr stran závisí na cíli kampaně, ale obvykle pracuje 16: 9 nebo 1: 1.
 • Základní stránka je celoobrazovkový mobilní reklamní typ, který kombinuje videa, fotografie a tlačítka pro další odkazy.

Publikum a cílení

Facebook nabízí rozsáhlé možnosti cílení a výběr nejlepšího cílového publika čímž maximalizuje hodnotu vašich reklamních výdajů.
Můžete cílit reklamu na základě polohy, věku, pohlaví a jazyka. Poté se můžete ponořit do detailních možností cílení ve službě Facebook:

 • Demografické údaje umožňují filtrování devíti demografických kategorií: vzdělání, etnická příbuznost, generace, složení domácnosti, životní události, rodičovství, politika (pouze v USA), vztah a práce.
 • Zájmy spojuje mnoho zájmů, které uživatelé Facebooku naznačují prostřednictvím své činnosti v oblasti sociálních médií do devíti hlavních kategorií: podnikání a průmysl, zábava, rodina a vztahy, fitness a wellness, jídlo a pití, koníčky a aktivity, nákupy a móda, sporty a venku. technika. Každá z nich má několik podkategorií, takže můžete do cíle cítit docela hluboko.
 • Chování vám umožňuje filtrování uživatelů na základě jejich chování na Facebooku a informací, které Facebook shromažďuje od partnerů.

Můžete také vyloučit osoby, se kterými jste na Facebooku spojení, stejně tak jako přátelé těchto lidí.

Twitter a Video reklama

Typy reklam – podpora Vertikálního videa

Twitter – Vertikální videa podporuje,  publikuje bez černého ohraničení, požadovaný poměr stran závisí na cíli kampaně, ale obvykle pracuje 16: 9.

 • Propagované Tweety jsou zprávy, které se objeví přímo v časových horizontech uživatelů Twitter, na které cílíte v určitou dobu.
 • Propagovaný účet je reklama, která vyzývá cílené uživatele Twitteru, aby sledovali vaši značku.

Publikum a cílení

Twitter umožňuje cílení na vysoké úrovni na základě polohy (země, státu, regionu, oblasti nebo poštovního směrovacího čísla), pohlaví, jazyků, zařízení, platformy a dokonce i operátora. Podrobnější možnosti cílení vám umožňují zaměřit své publikum podle klíčových slov, které Tweetují, jejich zájmů (podle kategorie nebo na základě uživatelských jmen uživatelů Twitter, které ztělesňují zájmy požadovaného publika), konkrétních televizních pořadů o kterých hovoří jejich zájmu o konkrétní události.

Můžete také nahrát konkrétní seznamy lidí (např. Seznam e-mailů) za účelem cílení s reklamami nebo cílení na lidi, kteří se podobají vaší základně sledovatelů.

Instagram a Video reklama

Typy reklam  – podpora Vertikálního videa

Instagram – Vertikální videa podporuje,  publikuje bez černého ohraničení, požadovaný poměr stran závisí na cíli kampaně, ale obvykle pracuje 16: 9.

 • Videoreklama  má obecně stejné možnosti fotografická reklama. Požadovaný poměr stran závisí na cíli kampaně, ale obvykle pracuje 16: 9 nebo 1: 1.

Publikum a cílení

Reklamy Instagram nabízejí stejnou možnost cílení na publikum jako reklamy ve službě Facebook, které byly popsány výše. Mějte však na paměti, že demografické údaje uživatelů Instagram se obecně liší od uživatelů uživatelů Facebooku. Největší demografickou skupinou uživatelů Instagram jsou mladé městské ženy (ve věku od 18 do 29 let) .

 LinkedIn reklama

Typy reklam – podpora Vertikálního videa

LinkedIn – Vertikální videa podporuje,  publikuje bez černého ohraničení, požadovaný poměr stran závisí na cíli kampaně, ale obvykle pracuje 16: 9.

 • Sponzorovaný obsah:Váš obsah se objeví v časových osách LinkedIn vašeho cílového publika.
 • Dynamické reklamy:Tyto reklamy se také zobrazují v pravém sloupci, ale obsahují formáty grafických reklamních jednotek.

Publikum a cílení

Zaměření LinkedIn je velmi dobré pro cílení na zaměstnance a firmy (jedna z mála možností reklamy B2B na sociálních sítích vůbec). Můžete si určit na koho chcete reklamu cílit na základě odvětví v němž pracují, pozice a seniority, kde pracují, jak velký je jejich zaměstnavatel a tak dále. Výsledkem je, že LinkedIn je mimořádně efektivní pro B2B marketing a reklamu související s prací.

Je-li zvolené publikum příliš velké nebo naopak příliš malé, nemusí vždy fungovat reklama dobře. Takže testování cílení na publikum s několika reklamami by mělo být pro vás správnou cestou.

Snapchat reklama

Typy reklam – podpora Vertikálního videa

Snapchat – Vertikální videa podporuje (je jedním z průkopníků používání vertikálních videí na sociálních sítích),  publikuje bez černého ohraničení, požadovaný poměr stran závisí na cíli kampaně, ale obvykle pracuje 16: 9.

 • Snapové reklamy jsou videoreklamy, které se zobrazují mezi příběhy. Uživatelé mohou přejet prstem nahoru po obrazovce, aby odhalili rozšířený obsah, například delší video, článek, reklamu nebo webové stránky.

Pro tuto chvíli je jedinou volbou samoobslužné reklamy možnost Geofilters která je na vyžádání. Pro všechny další možnosti inzerce je nutné kontaktovat přímo Snapchat .

Publikum a cílení

Pokud se jedná o službu Geofiltre, jsou jedinými možnostmi cílení data, ke kterým chcete spustit reklamu a geografickou oblast, kterou chcete pokrýt. Ale geotargeting můžete získat na hyper-místní: oblast, ve které je váš Geofilter k dispozici, se může pohybovat od minimálně 20 000 do maximálně 5 milionů čtverečních stop. Měli byste mít na paměti když přemýšlíte o reklamě na této sociální platformě že obecné publikum Snapchat tvoří 60 procent uživatelů, kteří jsou mladších 25 let .